Pavlína Charvátová

     

1. místo v kategorii K1 dívky

Český pohár vodáků KRK cup 2003

 

 

 

 

 

 

 

    

Přepis exkluzivního rozhovoru naší šampionky pro časopis KRK (číslo 7, 2003):

Přesto, že se k závodění na lodích dostala teprve před třemi roky, porazila letos i řadu podstatně zkušenějších závodnic a své loňské páté místo vylepšila až na "zlatou". "Miluju adrenalin a toho si na lodi užiju ažaž," říká trochu nesměle Pavlína.

Který z letošních závodů se jí zdál nejtěžší? "Určitě Otava. Nejspíš proto, že to byl první závod sezony. Zbytek už byl v pohodě." Pavlína stojí na samém počátku své závodní kariéry, ale už teď má jasno v jednom: Jezdit bude dlouho, nikoliv však profesionálně. "Dráha profesionální závodnice mě neláká. Mám raději závody takové, jak je vnímám teď. Jde o to zajet co nejlepší čas, ale ne za každou cenu. Když nebudu první, nebudu si z toho dělat nervy," říká přesvědčeně.

Z výroční schůze jela rovnou domů, kde ji čekala oslava s rodiči a později i s kamarády v loděnici. "U nás není žádná nevraživost," říká Pavlína, "jsme bezva parta lidí, kteří mají rádi vodu a závodění, ale nikdy nezapomínají na tak důležité věci, jako je přátelství a vzájemná podpora. Měla jsem v podstatě dvě velká štěstí - na kamrády z klubu a na rodiče. Když jsem za nimi přišla s tím, že bych chtěla jezdit na vodě, hned od počátku mě začali všemožně podporovat a fandit mi."

        
        
K1 dívky: 1. Peťule

 

 

 

 

2. Bára
3. Hana Vacková (TJ Jawa Metaz Týnec)
4. Marie Chobolová (Racek Brno)
5. Lenka Fišerová (TJ ČSAD Plzeň)
   
Ostatní výsledky a výsledky jednotlivých závodů ČPV KRK 2003