RAKOUSKO  2015

SALZA 

 28. – 31. 5. 2015

Ve čtvrtek 28. 5. jsme se sešli na loděnici. Většinou měl každý sbaleno podle instrukcí, ale ovšem se našly se i výjimky, které asi nečetly Petrovy  pokyny a tudíž nevěděly, že stačí malé příruční zavazadélko. Chvíli nám trvalo, než jsme přemohli elektriku na vleku a mohli vyrazit. Jeli jsme celou noc.
Ráno po příjezdu na místo každý tajně doufal, že se nejprve dospíme a pak pojedeme vstříc rakouským řekám. Bohužel... Vybalili jsme snídaně, nabrali síly a hned vyrazili na řeku Salzu.
Dojeli jsme na místo, nafoukli baraky, pokřtili Pepínovu loď a nasedli. Měli jsme ujet pouhých 30 km, což je opravdu málo a proto jsme nakonec ujeli 40 km. Po cestě bylo spoustu přestávek, jak na jídlo, tak na chytání a vylejvání lodí. Po příjezdu do kempu jsme se vykoupali a dospělí šli vařit polévku a špagety. Nebyli zrovna moc šikovní a tak to dopadlo opařením nohy Jany z HK, která se do konce výletu už nesvezla. Polévka byla ale výborná a všichni si ji chválili. Druhý den jsme vyrazili na řeku Enži.  Cestou nás zastavili policajti. Všechno zlé je k něčemu dobré a od toho okamžiku umíme všichni zapnout bezpečnostní pás rychlostí blesku. Dojeli jsme na místo, prohlédli obávaný úsek nad ostrovem, převlékli se a vyrazili. Vlny byly fakt obrovské. Nejlíp to ví Vašek, který si je všechny proplaval. Vojta Pohoda si to pro změnu v pohodě namířil do pravého rukávu místo do levého, ale naštěstí nad nesjízdným místem stihl vystoupit. Pod ostrovem k nám přistoupili savci a všichni společně jsme pokračovali. Cestou jsme zastavili na canyoning. Bohužel tady se úrazy rozrostly a Jana z Domažlic si vymknula kotník, takže se do konce výletu už také nesvezla. Dojeli jsme do cíle, navázali lodě a přejeli na start (vlastně hodně daleko od startu!) úseku Brekeke. Brekeke jeli jen někteří a bohužel i tady se naše úrazy rozrostly. Jana z Bratislavy si zlomila prst, takže se do konce výletu taky (jako Jana z HK a Jana z Domažlic) už nesvezla. Z našeho výletu se tedy stal krypl zájezd. Dojeli jsme Brekeke, přenesli lodě pod most a tam k nám nasedli savci. Úsek pro savce nebyl zas až tak nevinný a tak se urodily další plaváčci.  V cíli jsme navázali lodě, odlovili loď táty Pohody, který ji opustil několik kilometrů výše v jednom z válečků, nebo spíš válců na Brekeke,  a rychle přejeli na soutěsku na Salze. Zbyli už jen ti nejsilnější. Mělo to i výhodu, protože když jsme dojeli do kempu, bylo už navaříno. Tentokrát dokonce bez úrazu, asi proto, že vařily děti.
Třetí den se jel úsek Salzy z Wildalpenu. Dojeli jsme do cíle, sbalili věci, naložili lodě, najedli se a vyrazili domů. Do Hradce jsme přijeli až v 11 hodin večer. Moc se nám to všem líbilo, máme z víkendu spoustu zážitků a těšíme se na příští rok!

 

Napsali Aneta, Markéta, Martin, Láďa, Vojta, Dan a Aleš.

 

fotky:    Miki   


Sjeté řeky:

 

            SALZA                                                         40 km                                     

Prescenyklause ® kemp Weiberlauf

> Wildalpen 185 cm

  

            ENNS                                                              6 km                                                  

Gesäuseeingang ® Gstatterboden

> Gstatterboden 385 cm

 

            ENNS                                                              6 km                                                  

Kummerbrücke ® Hieflau

 

            SALZA                                                         10 km, 1 hod                                     

Erzhalden („schody“) ® kemp Weiberlauf (tedy vlastní soutěska)

  

            SALZA                                                         28 km, 4 hod                              

Wildalpen ® přehrada

> Wildalpen 180 cm

  

            SUMMARY

řeky na lodi:               90 km

busem:                       1200 km