PODZIMNÍ  CYKLOVÝLET

26.-28.10.2013

 

Jak už to bývá zvykem, na podzim se začíná ochlazovat a příroda se chystá na zimu. A protože se v zimě nedají sjíždět žádné řeky, tak jsme se rozhodli jet na kola a projet celé Trutnovsko. Minulý rok jsme byli v Budislavi a letos jsme jeli do Dolců u Trutnova do rekreačního střediska Policie ČR.

 

Vše to začalo na loděnici. Měli jsme přijít někdy brzo ráno a udělat jsme poslední přípravy před odjezdem. Naložili jse kola a batohy. Vše bylo připraveno a tak jsme vyrazili. Naposledy jsme zamávali rodičům, aby se jim tolik nestýskalo. Cesta nebyla zas až tak dlouhá, i když jsme museli jet oklikou, jelikož kruhový objezd byl rozkopaný a tak jsme jeli trochu netradiční cestou.

 

Dorazili jsme a přivítala nás krásná příroda a velebné údolí s jezerem a hospůdkou. Než jsme se stihli rozkoukat, tak věci byly vynošené do chaty a už jsme se proháněli na kolech po místních lesích a lukách. Plni energie jsme nadšeně šlapali jako o závod. Dokud jsme se nestřetli s ohromnými kopci, byli jsme plni optimismu, avšak tito strmí nepřátelé nám kladli veliký odpor. Kdo už nemohl, tak sesedl a musel dojít pěšky. Však ten, kdo zvládl vyjet kopec, měl radost, že pokořil onu horu.

 

Po večerech jsme hrávali známé i pro nás neznámé hry. Však nejvíce nás zaujal ping-pong a stolní fotbálek. I jídlo bylo chutné, jak večeře oddílem připravovaná, tak i napečené buchty a koláče od maminek. No zkrátka jsme se měli parádně a velmi rád bych si to příští rok zopakoval.

 

 

 

Vláďa Siegl

 

Další obrázky Miki a Ráček