FOTOALBUM                                      DENÍČEK

 

 

PODZIMNÍ RAKOUSKO

26. - 30. 9. 2002

 

Podzimní výlet do Rakouska na řeky v okolí městečka Landeck se stal již tradicí. Letos byl výjimečný tím, že s námi vyrazily Peťule a Bára - dvě cácorky z vodáčku. Nebyla to jejich první zahraniční voda, protože se zúčastnily už jarního zájezdu do Bavorska. Určitě to ale bylo to nejtěžší, co dosud jely.

 

 

 

Sešli jsme se odpoledne kolem páté na loděnici. Když byl zabalený kufr a lodě navázané na zahrádce, tak jsme se vydali do Chrudimi pro Jirkovu loď. U Jirky jsme čekali, než přijede Petr s Janou a Martinem, kteří nakonec dorazili asi hodinu po nás. Mezitím se uskutečnil výlov kapra ze sudu. Téměř celou cestu pršelo. Po našem příjezdu na parkoviště (již v Rakousku) jsme rozdělali plachtu a šli spát. 

Ráno nás přivítalo docela příjemné počasí, až na ten drobný déšť. Hned na první řece (Sanna), kterou jsme my nejeli, si Jana rozrazila nos. Ještě ten den jsme jeli na řeku Inn. Byla to široká a hodně vodnatá řeka, moc se mi líbila. Do kempu jsme dorazili asi kolem šesté. Večer nám bylo oznámeno, že v sobotu pojedeme do Švýcarska, též na řeku Inn.

V sobotu jsme vyrazili ještě před osmou hodinou. Když jsme dojeli na místo, tak už krásně svítilo sluníčko. Asi od poloviny řeky to začalo být docela zajímavé, hned asi na druhém obtížnějším místě si Péťa zaplavala. Téměř 50 m před koncem jsem též plavala. Tahle řeka byla na rozdíl od té včerejší dost technická, ale byla opravdu SUPER. Tentokrát jsme se vrátili do kempu skoro za tmy.

Když jsme v neděli vstali, byla pěkná kosa, ale už bylo vidět, že bude odpoledne krásně. Z kempu jsme odjeli po osmé hodině. Sjeli jsme si řeku Ötz, která se vlévá do  Innu. Hned na začátku se vykoupala Peťule. Tato voda se mi taky líbila, ale ta sobotní byla stejně nejlepší.

Na parkovišti už na nás čekala Jana s Jonášem a Filipem. Potom už jsme se vydali na cestu. Zpátky na loděnici jsme dorazili před jedenáctou hodinou.                                     

                     Barča

 

 

FOTOALBUM                                      DENÍČEK